2419/​253

Et par store franske seksarmede kandelabre af forgyldt bronze med baser af hvid marmor, stammer udformede som putti siddende på kannelerede baser. 19. årh.s slutning. H. 63 cm. (2)

Flere lysarmede med rep. i form af senere svejsninger/forgyldning. Baser med borehuller - har tidligere været monterede til el.

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt