2422/839
Knud Færch (f. Brønderslev 1924, d. Sorø 1992)
Sæt på fire armstole af teak. Sæde betrukket med lys uld. Model 251. Udført og mærket hos Slagelse Møbelværk. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Restaureret i ryg enkelte steder.
Vurdering
Hammerslag
3 bud
1066288 (Autobud) | ||
855837 | ||
1066288 |