2422/​839

Knud Færch (f. Brønderslev 1924, d. Sorø 1992)

Sæt på fire armstole af teak. Sæde betrukket med lys uld. Model 251. Udført og mærket hos Slagelse Møbelværk. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Restaureret i ryg enkelte steder.

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

9.500 DKK

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
1066288 (Autobud) 9.500 DKK
855837 9.000 DKK
1066288 8.500 DKK