2420/237
To par Næstved stager af messingmalm, balusterformede stammer på runde, hvælvede fodstykker, et par (utydeligt) stemplede. 18/19. årh. H. 14 og 15 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Hammerslag
13 bud
6360 | ||
846261 (Autobud) | ||
6360 | ||
846261 (Autobud) | ||
6360 | ||
846261 (Autobud) | ||
6360 | ||
846261 (Autobud) | ||
6360 | ||
846261 | ||
857597 (Autobud) | ||
846261 | ||
857597 |