2422/​12

Antonio Canova, efter (f. Possagno 1757, d. Venedig 1822)

“Napoleon”. Buste af patineret bronze. Sign. Canova. 19. årh. H. inkl. base 31.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder enkelte minimale afslag på base.

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

14.000 DKK

9 bud

Tidspunkt Byder Bud
1101467 14.000 DKK
1035341 (Autobud) 13.500 DKK
1101467 13.000 DKK
1035341 (Autobud) 12.500 DKK
1101467 12.000 DKK
1035341 (Autobud) 11.500 DKK
1101467 11.000 DKK
1035341 10.500 DKK
1101467 10.000 DKK