2419/785
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
Sminkebord af eg monteret med spejl. Front med tre skuffer. Model 40. Udført hos Aksel Kjersgaard, Odder. H. 68./115. B. 118. D. 43.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Et spejlglas medfølger løst. Spejle med mørke skjolder indvendigt.
Vurdering
Hammerslag
9 bud
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||